خدا یکی است


میکروفن باز کار دست رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه داد

به نقل از روزنامه کیهان


سارکوزی : از دروغ های نتانیاهو خسته شده ام اوباما : پس من چی بگم ؟!

اظهارات بی سابقه روسای جمهور آمریکا و فرانسه علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از چند روز به رسانه ها درز پیدا کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» و «نیکلا سارکوزی» در حاشیه اجلاس «گروه -20» که پنجشنبه و جمعه گذشته در شهر «کن» فرانسه برگزار شد به خیال اینکه میکروفن را خاموش کرده اند، جملات تندی را علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرده بودند که به گوش خبرنگاران حاضر رسید. اما نمایندگان رسانه ها از پخش این اظهارات منع شده بودند تا اینکه پایگاه خبری فرانسوی «سایبر پرس» این اظهارات را منتشر کرد. سارکوزی پس از آنکه به خیال خودش میکروفن را خاموش کرده است، به اوباما گفت: من دیگر نمی توانم نتانیاهو را ببینم و تحملش را ندارم؛ او یک دروغگو است. اوباما نیز در پاسخ به سارکوزی گفت: از دستش خسته شده ای؟ من چه بگویم که هر روز باید با او سر و کار داشته باشم! به گفته یکی از روزنامه نگاران و خبرنگاران حاضر در کنفرانس مذکور، آنها توسط نیروهای امنیتی مورد تهدید قرار گرفته بودند که این اظهارات را منتشر نکنند.اظهارات بی پرده سارکوزی و اوباما در مورد احساسات خود نسبت به نتانیاهو عملا نشان می دهد که دو کشور فرانسه و آمریکا به شدت تحت نفوذ و سلطه صهیونیسم بین الملل هستند و سیاستمداران این دو کشور اصولا نمی توانند از تحکم سران رژیم صهیونیستی خود را خلاص کنند.به اعتقاد کارشناسان، پیوند ارگانیک و همه جانبه الیگارشی ثروتمند اروپا و آمریکا با صهیونیسم، هرگونه فرصت و شانس پیروزی در انتخابات را برای سیاستمداران مستقل در کشورها از بین می برد و آنها خصوصا مجبورند برای پیروزی در دور دوم انتخابات، حلقه به گوش اوامر محافل صهیونیستی، به ویژه سران اسرائیل باشند.
خبرگزاری «رویتر» نیز با انتشار این خبر نوشت: به نظر می رسد این گاف فنی باعث رسوایی و خجالت اوباما و سارکوزی و نتانیاهو شود که همواره دنیا را تشویق به اتحاد در برابر ایران می کنند.اتحادی که گویا بین خودشان هم وجود ندارد. وقوع این گاف به قدری واضح بود که بسیاری از خبرنگاران حاضر در محل متوجه آن شدند؛ خبرگزاری رویتر هم این خبر را تائید می کند.
گفتنی است، با وجود انتشار گسترده این رسوایی در اجلاس گروه 20، سران آمریکا تاکنون سکوت اختیار کرده اند.

...

نویسنده : پروانه علوی ساعت ٦:۳٠ ‎ق.ظ :: ۱۳٩٠/۸/۱۸
    پيام هاي ديگران()   لینک


نظر امام خامنه ای درباره خریدن سوغاتی حجاج در عربستان

به نام الله

 

من با سوغاتى خریدن مخالف نیستم، اما با این بازارگردى‌ها چرا؛ خیلى بد است. یک عده‌اى عطش بازارگردى دارند؛ اینها ملت شما را، مردم شما را سبک میکند؛ حیف است.

میروند یک جنس هائى را میخرند، غالباً هم جنس هاى بى‌کیفیت از کشورهاى دوردستِ سودجو که با همان کمپانى‌هاى داخل آن کشور میزبان بندوبست دارند.

براى حجاج جنس بدلى و بى‌کیفیت درست میکنند مى‌آورند توى این بازارها میریزند، شما هم میروید این ارز خودتان را و عِرض خودتان را میریزید براى اینکه این کالاهاى بى‌کیفیت را خریدارى کنید.

امروز در کشور ما خوشبختانه کالاهاى داخلى با کیفیت خوب، متنوع، زیبا، ساخته‌شده‌ ى دست کارگر ایرانى ، برادر خودتان فراوان است. بعضى‌ها قبل از اینکه سفر مکه بروند، سوغاتى‌هاى سفر را در اینجا میخرند – کار خوبى است – نگه میدارند؛ بعد که برگشتند، همان هائى را که در بازار شهر خودشان تهیه کرده‌اند، به عنوان سوغاتى میدهند. هدیه‌ى سفر است دیگر، خوب است. این کار، خیلى کار خوبى است.

بعضى‌ها به عنوان چیز متبرک، از آنجا سوغاتى مى‌آورند؛ تبرکى ندارد. این جانمازهایى که در سنندج و کردستانِ خودمان میبافند، بمراتب از جانمازهایى که از آنجا مى‌آورند، بهتر است.

 نظر مقام معظم رهبری درباره خریدن سوغاتی حجاج در عربستان

برادر خودتان را تقویت کنید، ساخت دست او را که هم زیباتر است، هم بهتر است، بخرید و این را به عنوان سوغاتى بدهید. این را آنجا ببرید و به افرادى که دوست دارید، سوغاتى بدهید. همه‌ى اجناس خودمان همین طور است؛ حالا من جانماز را مثال زدم که مقدس‌ترین است. اینها را رعایت کنید.

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران حج         ‌۱۳۹۰/۰۷/۱۱

...

نویسنده : پروانه علوی ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ :: ۱۳٩٠/۸/۸
    پيام هاي ديگران()   لینک